Jak mieć w domu czystą wodę?

Osoby mieszkające w dużych miastach raczej nie mają problemu z dostępem do „kranówki” zdatnej do picia. Prowadzone są nawet specjalne kampanie promujące picie wody prosto z kranu. Korzyści takiego rozwiązania jest kilka. Po pierwsze, woda z kranu jest znacznie tańsza, niż ta butelkowana, dostępna w sklepach spożywczych. Po drugie, korzystając z kranówki nie generuje się odpadów w postaci plastikowych butelek. Co jednak zrobić, gdy woda cieknąca z kranu jest wątpliwej jakości?

Sposoby filtrowania wody

Wiele osób szerokim łukiem omija wodę prosto z kranu – piją ją wyłącznie po przegotowaniu i to pod postacią kawy czy herbaty. Niektórzy swój dystans do kranówki tłumaczą specyficznym smakiem czy zapachem, inni z kolei nie są do końca przekonani co do jej czystości. Obawy te mogą być uzasadnione, zwłaszcza jeżeli ktoś korzysta z wody pochodzącej z przydomowej studni. W takiej sytuacji filtry do wody powinny być obowiązkowym wyposażeniem.

Jaki filtr wybrać?

Nie będzie żadnym odkryciem stwierdzenie, że filtr filtrowi nie jest równy. Węglowy filtr wody znajdujący powszechne zastosowanie w dzbankach filtrujących wodę, to rozwiązanie całkiem niezłe, jednak nie sprawdzi się w każdym przypadku. Takie filtry mogą okazać się mało skuteczne na przykład jeżeli chodzi o wodę ze studni. Radą na takie zanieczyszczenia okaże się odwrócona osmoza. Urządzenia wykorzystujące tę technologię można zakupić już za kilkaset złotych. W przypadku dużego zanieczyszczenia warto zastanowić się nad rozwiązaniem oferującym dwustopniowe filtrowanie. Jednorazowa inwestycja szybko się zwróci. Korzyść można będzie zobaczyć nie tylko w portfelu, ale również każdy szybko odczuje ja na własnej skórze – zdrowa woda, to o wiele lepsze samopoczucie!

4 thoughts on “Jak mieć w domu czystą wodę?”

  1. Hi there! This post could not be written any better!
    Reading through this post reminds me of my good old room mate!
    He always kept talking about this. I will forward this
    page to him. Fairly certain he will have a good read.
    Thank you for sharing! Billige psg Fodboldtrøje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.